Cinsellik Sağlık Rehberi

Yetişkin insanların hayatlarında önemli bir yer alan cinsellik yaşanırken dikkat edilmelidir çünkü cinsellikte sağlık çok önemlidir. Sağlıklı bir cinsel hayat için hijyen çok önemlidir. Bu kadın ve erkek içinde şarttır. Bedensel hijyenin yanında cinselliğin yaşanacağı ortamında hijyenik olması şarttır. Cinsel hastalıklardan korunabilmek için en önde gelen koşul olarak tek eşlilik bulunmaktadır.

afrodizyak.com

Bu şekilde kadın ve tek eşliliği tercih eden erkek için hastalığın bulaşma riski ortadan kalkacaktır. Bu konuda erkeklerin daha dikkatli olması gerekmekte özellikle bu konuda hizmet veren kadınlar ile birlikte olmamaları gerekmektedir. Yaşanacak en ufak bir şüphede ise mutlaka doktora gidilmesi gerekmektedir.
Özellikle çok eşli bir cinsel hayatı olan erkek ve kadınların düzenli olarak doktor kontrolünden geçmeleri gerekmektedir. Sağlıklı ve aktif bir cinsel hayat için partneriniz ile ilişkinizi monoton olmaktan koruyacak iç çamaşırları ise moda olmasa da sahip olmanız gereken giyecekler arasında yer almaktadır. Cinsel hastalıklardan korunmanın en önemli yolu ise ilişki sırasında gerekli önlemlerin alınmasıdır.

Leave a Reply